Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Finał IV edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie

Finał IV edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie

22 uczniów szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjów oraz uczniów szkół średnich przystąpiło w środę 22 maja br. w Warszawie do ostatniego etapu, czyli rozgrywki finałowej IV edycji Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Finał konkursu został przeprowadzony w siedzibie Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich w Warszawie.

W tegorocznym konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej przy KRRP wzięło udział 426 uczniów z 83 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych w całej Polsce.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 285 uczniów, w tym 223 ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 62 ze szkół ponadpodstawowych. Do etapu centralnego przystąpiło 22 uczniów, w tym 14 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 8 ze szkół ponadpodstawowych.

Z naszej szkoły dostała się uczennica klasy 8: Kalina Bartosiewicz.

Uroczyste rozpoczęcie finału IV edycji Konkursu poprzedzone było wystąpieniami Rzecznika SN – SSN Michała Laskowskiego, Wiceprezesa KRRP – r.pr. Leszka Korczaka oraz Dyrektora Centrum Edukacji Prawnej – dr Krystyny Babiak. Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić gmach Sądu Najwyższego.

Po krótkim poczęstunku Finaliści przystąpili do centralnych eliminacji, było to publiczne wystąpienie przed komisją oraz uczestnikami, opiekunami oraz radcami. Uczestnicy z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody pieniężne a pozostali Finaliści dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Był to znakomity popis oratorski w wykonaniu młodych uczestników, Finaliści wykazali się wysoką umiejętnością interpersonalną, nie boją się i potrafią wchodzić w dialog, wiedzą jak zgrabnie przeprowadzić rozmowę, co jest największą wartością tego konkursu.

 

Nie chodzi o zdobywanie wiedzy w zakresie prawa, ale ćwiczenie, proces szlifowania życiowych umiejętności jak praktycznie używać w codziennym życiu prawniczej wiedzy.

Edukacja prawna ma służyć naszemu życiu, ma pomóc zrozumieć, że przepisy prawa nie są martwe, lecz żywe.

 

 

 

Aneta Kąsiel

Data dodania: 2019-06-24 12:06:31
Data edycji: 2019-06-24 13:00:19
Ilość wyświetleń: 124

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

“Per aspera ad astra

Przez ciernie do gwiazd”

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button