Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Światowy Dzień Osób z Syndromem Downa

Światowy Dzień Osób z Syndromem Downa

22.03.2019 r. odbył się apel, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Syndromu Downa. Uroczystość tą obchodziliśmy po raz trzeci. 

Podczas apelu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne- dla klas młodszych, dla klas IV-VII i 3 gimnazjum, związane z tematyką kolorowych skarpet, symbolizującyh solidarność z osobami z Zespołem Downa. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny zorganizowany przez Centrum Rozwoju Kultury i Nauki, prowadzony przez panią Małgorzatę Dominik.

Uczniowie zapoznali się z kolejnymi historiami osób z Syndromem Downa, które łamią stereotypy, osiągają własne cele, takie jak zostanie instruktorem zumby, aktorem, doktorem nauk i wiele innych. Odbyły się występy koła tanecznego oraz zespołu gimnastyki akrobatycznej- Gymnastic Girls. Starsze klasy zaśpiewały wzruszający utwór Kory Jackowskiej pt. "Harlem", o uniweralnym,  metaforycznym przesłaniu. Apel prowadziła uczennica klasy VIII- Martyna Oleksyn.

Dzięki sposorom, którzy zakupili kolorowe balony z helem odbył się radosny happening , symbolizujący integrację z osobami z SD. Pogoda i brak wiatru dopisały tak, że mogliśmy długo obserwować jak balony lecą prosto do nieba. W obchody tego zaangażowały się wszystkie klasy, za co serdecznie dziękujemny wychowawcom i nauczycielom wspomagającym. Wszyscy mieli też kolorowe skarpety nie do pary, które symbolizują aberrację chromosomalną. Przepiękną dekorację holu zrealizowała pani Agnieszka Różycka. Serdecznie dziękujemy sponsorom happeningu: Wyższej Szkole Jazdy, Niepublicznej Poradni Specjalistycznej Centrum Progres, Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach oraz pani Dyrektor Magdalenie Stapor. 

Tekst: Magdalena Półtorak, Karolina Mielnik; Foto: Łukasz Kucemba, Magdalena Półtorak

Data dodania: 2019-03-24 14:08:30
Data edycji: 2019-03-24 14:12:07
Ilość wyświetleń: 115

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

“Per aspera ad astra

Przez ciernie do gwiazd”

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button