Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Warsztaty w bibliotece publicznej

Warsztaty w bibliotece publicznej

Klasy IV i VI uczestniczyły w warsztatch prowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach (oddział dziecięcy) zorganizowanych w ramach konkursu ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego Galeria Książki w Oświęcimiu w związku z 25. Ogólnopolską Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie dwóch książęk wybranych przez panie bibliotekarki: Doroty Combrzyńskiej-Nogali "Przygody Syberyjskiej Chmurki" oraz Joanny Olech "Dynastia Miziołków". Pierwsza lekcja dotyczyła wojny widzianej oczami dziecka – historia małej Chmurki – Polki wywiezionej wraz z ropdziną na Syberię. Dzieci w grupach przeczytały kolene rozdziały książki, które następnie opowiedziały i przedstawiły na ilustracjach, dyskutowały na temat wojny i jej skutków, rozwiązywały krzyżówkę.

Uczniowie klasy VI pracowali natomiast z książką Joanny Olech „Dynastia Miziołków” - zapoznali się z biografią autorki, redagowali notatkę o jej twórczości, rozwiązywali krzyżówkę, charakteryzowali bohaterów, odgrywali scenki z utworu oraz rysowali dzrewo genaologiczne rodziny Miziołków.

Jednym słowem spędziliśmy mile czas w bibliotece, jednocześnie wiele się ucząc, dobrze bawiąc i odpoczywając od zajęć w szkole. Dziękujemy paniom z oddziału dziecięcego MPB za zaproszenie na ciekawe i oryginalne zajęcia.

Data dodania: 2018-12-07 11:48:11
Data edycji: 2019-03-08 10:09:44
Ilość wyświetleń: 674

Doradztwo

Wybór szkoły ponadpodstawowej i zawodu to ważna decyzja. Kliknij i poznaj możliwości rozwoju.
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

“Per aspera ad astra

Przez ciernie do gwiazd”

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej