Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników (WLC) to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów klas 1 - 8, w tym roku szkolnym odbyła się już po raz czwarty, nasza szkoła natomiast przystąpiła do niej pierwszy raz. Szkolnymi koordynatorami konkursu były panie: Anna Imiołek, Adriana Bącal i Jolanta Bieniasz.

Projekt polegał na czytaniu wybranych z listy WLC książek i wypełnianiu testów do każdej z nich. Jeśli ktoś oddał przynajmniej w 80% poprawnie wypełniony test, dostawał jedną sprawność czytelniczą, po uzbieraniu sześciu sprawności uczestnik mógł przystapić do testu kwalifikacyjnego, którego wyniki decydowały o przejściu do etapu powiatowego. W sumie należało przeczytać siedem książek, aby znaleźć sie w dalszym etapie - niełatwe zadanie! Warto podkreślić, że celem konkursu była między innymi integracja międzypokoleniowa, co oznacza, że można było czytać i rozwiązywać testy w gronie rodzinnym. W konkursie wzięło udział 17274 uczniów z całej Polski, w naszej szkole - 27.

Jedna osoba z naszej szkoły pokonała wszystkie przeszkody i wzięła udział w etapie powiatowym, który odbył się w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej w Świdnicy - jest nią Zuzanna Niejadlik z klasy IV. Ta część konkursu polegała na rozwiązaniu testu na podstawie kolejnej przeczytanej książki. Zuzia nie przeszła do etapu wojewódzkiego, udział w części powiatowej jest jednak ogromnym sukcesem i przekazujemy Zuzi gratulacje. A w Wielkiej Lidze Czytelników spotkamy się w następnym roku!

J. Bieniasz

Data dodania: 2019-05-17 11:21:56
Data edycji: 2019-05-17 11:23:15
Ilość wyświetleń: 766

Doradztwo

Wybór szkoły ponadpodstawowej i zawodu to ważna decyzja. Kliknij i poznaj możliwości rozwoju.
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

“Per aspera ad astra

Przez ciernie do gwiazd”

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej