Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników (WLC) to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów klas 1 - 8, w tym roku szkolnym odbyła się już po raz czwarty, nasza szkoła natomiast przystąpiła do niej pierwszy raz. Szkolnymi koordynatorami konkursu były panie: Anna Imiołek, Adriana Bącal i Jolanta Bieniasz.

Projekt polegał na czytaniu wybranych z listy WLC książek i wypełnianiu testów do każdej z nich. Jeśli ktoś oddał przynajmniej w 80% poprawnie wypełniony test, dostawał jedną sprawność czytelniczą, po uzbieraniu sześciu sprawności uczestnik mógł przystapić do testu kwalifikacyjnego, którego wyniki decydowały o przejściu do etapu powiatowego. W sumie należało przeczytać siedem książek, aby znaleźć sie w dalszym etapie - niełatwe zadanie! Warto podkreślić, że celem konkursu była między innymi integracja międzypokoleniowa, co oznacza, że można było czytać i rozwiązywać testy w gronie rodzinnym. W konkursie wzięło udział 17274 uczniów z całej Polski, w naszej szkole - 27.

Jedna osoba z naszej szkoły pokonała wszystkie przeszkody i wzięła udział w etapie powiatowym, który odbył się w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej w Świdnicy - jest nią Zuzanna Niejadlik z klasy IV. Ta część konkursu polegała na rozwiązaniu testu na podstawie kolejnej przeczytanej książki. Zuzia nie przeszła do etapu wojewódzkiego, udział w części powiatowej jest jednak ogromnym sukcesem i przekazujemy Zuzi gratulacje. A w Wielkiej Lidze Czytelników spotkamy się w następnym roku!

J. Bieniasz

Data dodania: 2019-05-17 11:21:56
Data edycji: 2019-05-17 11:23:15
Ilość wyświetleń: 695

Doradztwo

Wybór szkoły ponadpodstawowej i zawodu to ważna decyzja. Kliknij i poznaj możliwości rozwoju.
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

“Per aspera ad astra

Przez ciernie do gwiazd”

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook